Kral Tacı Pasta Tarifi

0

Kraliyet tacı şeklinde gösterişli bir pasta hazırlamak için gereken malzemeler ve tarifi.


Kullanılacak Malzemeler:

2/3 su bardağı un
1 paket kurabiye hamuru
Taç deseni için Şablon – Şablonu BURADAN indirebilirsiniz.
Kurabiyelerin üzerini süslemek için şeker ve pasta süsleme glazürü (Dr. Oetker writing icing, tüp içindeki kalem gibi kullanılabilen renkli süslemelerden)
Sarı gıda boyası
1 paket vanilyalı (beyaz) pasta kreması, bunun yerine elbette krem şanti de kullanabilirsiniz ancak pasta kreması ile çalışmak ve sürmek daha kolay olacaktır. Krem şanti daha akışkan kaçabilir.
Şeker süslemeler (bonibonlar vb.)
2 yuvarlak kek (kendiniz sevdiğiniz bir keki hazırlayabileceğiniz gibi kektabanlardan da kullanabilirsiniz. Ancak kendinizin hazırlamasını lezzet açısından tavsiye ederim)

Yapılışı:

Kurabiye hamurunu hazırlayın. Hazır paket hamurunu tarifine göre yapabileceğiniz gibi kendi kurabiyenizi de hazırlayabilirsiniz. Kurabiye hamurunu oklava yardımıyla açtıktan sonra BURADAN indirdiğiniz şablonun bir kağıda çıktısını alın ve sonra da bir karton-mukavva kağıdını şablonu aktarın. Karton şablonu kurabiye hamurunu bıçakla kesmek ve şekillendirmek için referans olarak kullanın. Şablonu kullanarak yaklaşık 11-12 adet kurabiye kesmeniz gerekecektir.

Kestiğiniz kurabiyelerin üzerine sarı şekerler serperek yağlı kağıt serili fırın tepsisinin üzerinde pişirin. Sarı şekerleri elde edebilmek için bir kasenin içine şeker koyarak üzerine bir kaç damla gıda boyası ekleyip karıştırabilirsiniz. Böylece şekerleriniz hazır olacaktır.

Kurabiyeler pişince tamamen soğumak üzere fırından çıkarın.

Pasta kreması yada krem şantiyi paketin üzerindeki talimatlara göre hazırlayın. Bir plastik torba veya pasta süsleme torbasının içine bir miktar pasta kreması koyarak kurabiyelerin üstünü süsleyin. Kurabiyeleri süslemek için aynı şekilde pasta süsleme glazürü de kullanabilirsiniz. Yumuşak şeker, bonibon gibi şekerleri kurabiyenin üzerine yapıştırmak için de krema kullanın. En az bir saat boyunca süslenen kurabiyeleri üstündeki süslerin sağlamlaşması için bekletin.

Kekinizi ortasından kesin. Bunu yaparken tırtıklı bıçak kullanırsanız ve keki yarım saat kadar buzdolabında bekletirseniz hem daha rahat kesilecektir, hem de kırıntı bırakmayacaktır. Kekin ortasına kremadan sürün ve iki katı birleştirin. Sonra da üst tarafını ve çevresini krema ile kaplayın. En üstte bir yükselti yapmak için üst tarafa daha fazla krema gerekecektir. Kabaran bir kek işinizi bu konuda kolaylaştıracaktır. yüzden pastaban kullanırsanız istediğiniz görüntüyü elde edemeyebilirsiniz. Küçük bir kaşık yardımı ile kekin üst yüzeyini resimdeki gibi şekillendirin.

Kekin yan taraflarına hazırladığınız kurabiyeleri yavaşça bastırarak yapıştırın. Kurabiyeleri sabitlemek için aralarına krema torbasından bir miktar krema sıkarak sabitleyin.

Photo
Leave A Reply