Renkli Kalp Şekerlemeler İçin Tarif

0

Renkli kalp şeklinde şekerlemeleri kendiniz evinizde hazırlayabilir ve pastalarınızı istediğiniz renk tonlarındaki şekerlemelerle süsleyebilirsiniz. İşte tarif.


Orta büyüklükte bir kaba 1/2 bardak toz şekeri koyun. Küçük bir miktar gıda boyası ekleyin ve iyice karıştırın. Aynı rengin bir kaç tonundan hazırlayacağımız şekerlemeler için bu sizin koyu renginiz olacak. Ona göre miktarını ayarlayabilirsiniz. İstenilen renk elde edilinceye kadar gıda boyası ekleyin. İçine 1 çay kaşığı yumurta akı ekleyin ve (ıslak bir kum görüntüsü alacak şekilde) karıştırın.

Hazırladığınız şekerlemeyi yağlı kağıdın üzerine yerleştirin ve ve bir spatula yardımıyla yayın. Bir oklava ile üzerinden geçerek bastırın ve haddeleyin. Küçük kalp kalıpları ile keserek şekillendirin. Eğer hamurun şekillenmesinde problem yaşıyorsanız bir miktar daha yumurta akı ilave edebilirsiniz. İstediğiniz kadar şeker kestikten sonra kalıbınızı ılık su ile yıkayın.

Kalan şekerlerinizin içine renk tonunu açmak için 1/2 bardak daha toz şeker ilave edin. Aynı şekilde 1 çay kaşığı yumurta akı ekleyin ve aynı işlemleri tekrarlayın. İstediğini tonu elde edince tekrar oklavayla inceltin ve kalp kalıpları ile kesin. Aynı rengin tonlarında 3 – 5 renk şekerlemeler elde edince pastanızın üstünü renk tonlarına uygun şekilde süsleyebilirsiniz. Artan şekerlemeleri kilitli torbalar içinde saklayabilirsiniz.

Fırınınızı 200 dereceye ısıtın. Kalp şekerlemeleri yağlı kağıt kaplı bir tepsinin içinde 10 dakika kadar fırında bekletin. Gece boyunca sertleşmesi için bekleyin.

KULLANIM TAVSİYESİ:

Photo

Share.

Leave A Reply