Taze Fasulye Tarifi

0

Hem sağlıklı hem de lezzetli olan taze fasulye tarifi. Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden taze fasulye nasıl yapılır ve malzemeleri.

Taze fasulye Tarifi - Taze Fasulye Nasıl YapılırTaze fasulye Malzemeleri:

Yarım kilo taze fasulye
150 gram kıyma
biber salçası
2 adet domates
1 adet orta boy soğan
1 adet kesme şeker
tuz
karabiber
zeytnyağı

Taze Fasulye Nasıl Yapılır

Tenceremize küp küp doğranmış soğanlarımızı ve bir miktar zeytinyağı konulup soğanlar pembeleşinceye kadar kavrulur. Daha sonra soğanın üzerine kıyma atılır ve soğan kıyma karışımı kavruluncaya kadar (kısa süre) karıştırılır. Bu karışıma tuz ve karabiber eklemeyi unutmayın. Daha sonra küp küp doğranmış domatesler karışımın üzerine eklenir ve karıştırılmaya devam edilir. Bu arada yaklaşık olarak yarım litre suyu bu arada kaynatın ve bir köşede bekletin.

Daha sonra kılçıkları temizlenmiş ve yarım parmak byüklüğünde doğranmış taze fasulyeler ile bir adet kesme şeker tencere içerisine atılır. Kısa bir süre yine orta ateşte karıştırılmaya devam edilir.

Küçük bir kap içerisine kaynamış su ve 2 yemek kaşığı salça karıştırılır ve salça sıcak suda iyice ezilir ve eritilir. Salçalı su tencereye eklenir. Çok kısa bir süre yine orta ateşte karıştırılır ve daha sonra kalan sıcak su tencereye fasulyelerin boyunu çok az biçimde geçecekşkilde eklenir.

Tencerenin kapağı kapatılım kısık ateşte fasulyeler yumuşayıncaya kadar pişirilmeye devam edilir.

Afiyet olsun.

Share.

Leave A Reply