Uyuyan Ayıcıklı Omlet Tarifi

0

Çocukların çok severek tüketecekleri pilavdan ayıcık, omlet battaniyenin içinde uyuyor. İşte gereken malzemeler ve tarifi.

Malzemeler;
300 gram pişmiş pilav
50 gram kıyılmış soğan
Tuz
2 tatlı kaşığı Ketçap
2 tatlı kaşığı kadar Sıvı yağ
2 yumurta

Yapılışı;

Sıvı yağı tavada ısıtın. Kıyılmış soğanları ekleyip kavurun. Sonrasında pilavı ilave edin ve karıştırın. Sonrasında ketçap ve tuzu da ilave edin ve karıştırın. Böylece pilavımızı renklendirmiş olacağız.

uyuyan-ayicikli-omlet-1

2 yumurtayı bir kaba kırıp hafifçe çırpın. İnce bir omlet yapmayı hedefliyoruz. O yüzden biraz genişçe ve mümkünse dikdörtgen şeklinde yağlanmış bir tavada omletinizi yapın. 2 yumurtadan 2 ince parça omlet elde edebilirsiniz. Bu parçaların birisi yastık yapmakta diğeri ise battaniye yapmakta kullanılacak. Bir miktar pilavdan alıp omletlerden birisine sarın ve yastık yaparak tabağa yerleştirin. Bir jelatinin içine bir miktar pilav koyarak ayıcığın kafasını şekillendirin. Gövde, kol ve bacaklarını şekillendirmek için de jelatinden yardım alabilirsiniz. Ayıcığın üzerine battaniye olarak diğer pişirdiğiniz omleti yerleştirin. Kulaklarını ve yüzünü süslemek ve şekillendirmek için peynir kullanın. Tabağın yanını zevkinize göre süsleyerek servis yapın.

Share.

Leave A Reply