Yılbaşı Mini Kekleri

0

Yılbaşı soralarımızı renklendirmek ve özellikle miniklerin hem gözüne hem de midesine hitap edecek mini kekelerin hazırlanışı. Mini kek Tarifleri.

Malzemeler:
1 adet pastaban
Krem Şanti
Gıda boyası ve ya çilek şurubu
Bitter Çikolata
Pasta Süsü

Yapılışı:

İki kat halinde hazır olarak marketlerde satılan pastabanların sadece bir katını masada önümüze serelim. Küçük kurabiye kalıpları ile istediğimiz şekillleri verecek şekilde pastabandan şekilli parçaları ayırın. Biz yılbaşı gecesine hazırlandığımız için yuvarlak, küçük adam ve çam ağacı kalıplarını kullandık.

Şekilli pastabanların üzerine ispatula yardımı ile krem şantiyi sürün. Daha sonra çilek şurubu ile bir miktar krem şantiyi küçük bir kapta karıştırın. Bu şekilde kırmızı renkli bir krem şanti elde edeceğiz. Kırmızı renkli krem şanti ile aşağıdaki resimler de gördüğünüz üzere yuvarlak şekilli pastabanlara şapka yapalım. Adam şekilli pastabanlara ise _ki kendilerini kardan adam olarak kabul edeceğiz_ kırmızı atkılar yapın. Krem şantiyi küçük pastabanlara sürerken şeklin bozulmaması için kürdanlar ve kulak temizleme çubukları kullanabilirsiniz.

Benmari usulü eritilmiş olan bitter çikalatalar ile göz ağız ve ya burun yapın. Kardan adamın ise palto düğmelerini yapabilirsiniz.

Aslında bu işlemleri yaparken herşey sizin yaratıcılığınıza kalmış. Siz neyi nasıl isterseniz yine o şekilde yapabilirsiniz.

Afiyet olsun…

Yılbaşı İçin Mini Kek Tarifi
Yılbaı Mini Kekleri

Share.

Leave A Reply